Akcija 20192018./2019. mācību gadā “Zaļā josta” rīkotajā otrreizējo izejvielu vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!”, piedaloties 92 720 bērniem un jauniešiem no 388 izglītības iestādēm no visas Latvijas, savāca un uz pārstrādi nogādāja 939,545 tonnas makulatūras. Konkurss ik gadu veicina atkritumu šķirošanas kultūras pilnveidi Latvijā, ar bērnu palīdzību ne tikai uzlabojot otrreizējo izejvielu nogādi atkārtotā apritē, bet arī aktualizējot atkritumu šķirošanas nepieciešamību sabiedrībā.
Paldies visiem par piedalīšanos! Saudzējot dabu kopā, mēs spējam vairāk!

Konkursa rezultāti saskaņā ar nolikumu:

Pēc savāktā makulatūras daudzuma uz vienu audzēkni izglītības iestādē:
1.vieta – Brenguļu sākumskola – 351,62 kg uz vienu audzēkni
2.vieta – A. Spāģa Dunalkas pamatskola – 168 kg uz vienu audzēkni
3.vieta – Staiceles pamatskolas pirmsskolas grupas – 112,50 kg uz vienu audzēkni

Pēc visvairāk savāktā makulatūras daudzuma izglītības iestādē:
1.vieta – Ludzas pilsētas ģimnāzija – 47 t 900 kg
2.vieta – Brenguļu sākumskola – 17 t 581 kg
3.vieta – Ķekavas vidusskola – 16 t 713 kg

Visi kampaņas “Tīrai Latvijai” dalībnieki laipni aicināti uz lielajiem “Zaļās jostas” Vides svētkiem, kas šogad tiek rīkoti “Latvijas valsts mežu” dabas parkā Tērvetē, Kurbada zemē “Latvijas Meža dienu 2019” ietvaros. Pasākuma mērķis ir radīt īpašus svētkus un sagādāt prieku ikvienam konkursu dalībniekam, kuri visa gada garumā rūpējušies par tīras vides saglabāšanu.

Vairāk informācijas: www.tirailatvijai.lv

Viss notiek arī šogad 2018./2019. mācību gadā “Zaļā josta” sadarbībā ar SIA “Līgatnes papīrs”, SIA “Balticfloc”, SIA “AP Kaudzītes”, AS “Latvijas valsts meži”, Izklaides parku “Avārijas brigāde”, SIA “Pilsētvides serviss” un Valsts izglītības satura centru (VISC) izsludina makulatūras vākšanas konkursu Latvijas izglītības iestādēm „Tīrai Latvijai!”

 

   - Konkursa nolikums

   - Konkursa plakāts

   - Uzaicinājuma vēstule izglītības iestādēm

Šogad kampaņā aicinām vākt:

   - Makulatūru – UZZINĀT VAIRĀK

   - Izlietotas baterijas – UZZINĀT VAIRĀK

   - Dalībnieku REĢISTRĀCIJA sākas 10.decembrī!

 

Pieteikšanās konkursam

Konkursa Dalībniekam jāreģistrējas no 2018.gada 10,decembra līdz 29.decembrim izveidojot savu Profilu– www.tirailatvijai.lv elektroniskā datu bāzē, precīzi norādot nepieciešamo informāciju. https://tirailatvijai.lv/.

 

  

Skolu konkurss 20182017./2018. mācību gadā “Zaļā josta” rīkotajā otrreizējo izejvielu vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!”, piedaloties 91 352 bērniem un jauniešiem no 379 izglītības iestādēm no visas Latvijas, savāca un uz pārstrādi nogādāja 1049,307 tonnas makulatūras. “Zaļā josta” apvieno Latvijas izglītības iestāžu audzēkņu pūles nevajadzīgu papīru atgriešanā atkārtotā apritē jau 14. gadu, sekmējot resursu taupību, iedzīvotāju iesaisti atkritumu šķirošanā un izpratni par tās nozīmi, kā arī papīra atkritumu pārstrādi pašmājās.


Īpašu aktivitāti makulatūras vākšanā izrādīja Rīgas pilsētas un novada mācību iestādes. Piedaloties 41 837 bērniem un jauniešiem, no Rīgas un Rīgas novada mācību iestādēm izvesta pārstrādei 330 t un 893 kg makulatūras. Lieliski sasniegumi Ventspils pilsētas un novada skolām – piedaloties 4 867 bērniem, savāktas 74 t un 398 kg makulatūras. Trešajā vietā savāktās makulatūras apjoma ziņā Vislatvijas mērogā ierindojas Jelgavas pilsētas un novada mācību iestādes, kuru audzēkņi savākuši 57 t un 146 kg makulatūras.

 

 

  

Konkurss 2017 18Turpinot skaisto tradīciju arī šajā 2017./2018. mācību gadā “Zaļā josta” sadarbībā ar SIA “Līgatnes papīrs”, SIA “Clean R”, SIA “Balticfloc”, SIA “AP Kaudzītes”, AS “Latvijas valsts meži”, Izklaides parku “Avārijas brigāde”, SIA “Pilsētvides serviss” un Valsts izglītības satura centru (VISC) izsludina makulatūras vākšanas konkursu Latvijas izglītības iestādēm „Tīrai Latvijai!”

  - Konkursa nolikums
  - Konkursa plakāts
  - Uzaicinājuma vēstule izglītības iestādēm
  - Konkursa datu bāze

Pieteikšanās konkursam

Konkursa Dalībniekam jāreģistrējas līdz 2017.gada 31.decembrim izveidojot savu Profilu – www.zalajosta.lv. elektroniskā datu bāzē, precīzi norādot nepieciešamo informāciju. http://www.zalajosta.lv/lv/makulaturas-konkurss

Makulatūras vākšana un uzskaite

Konkursa ietvaros iespējams vākt biroja, kopējamo, piezīmju, zīmēšanas papīru, grāmatas, avīzes, žurnālus, bukletus, katalogus, burtnīcas, klades, kā arī salocītus kartona iepakojumus. Konkursam netiek pieņemtas fotogrāfijas, izlietoti papīra trauki un uzlīmes.

Lai nodrošinātu regulāru makulatūras izvešanu, konkursa dalībniekiem periodiski ir jāatjauno informācija konkursa datu bāzē par provizoriski savākto makulatūras daudzumu izglītības iestādē. Makulatūras izvešanu nodrošinās līdz 2018. gada 12.aprīlim. 

Afisa2016./2017.mācību gadā makulatūras vākšanā iesaistījās 88 843 dalībnieki no 388 izglītības iestādēm. Kopumā savāktas 1228 tonnas un 237 kg makulatūras, kas ir par 13% vairāk nekā pērn. Bērnu savāktā makulatūra nogādāta pārstrādē un uz šo brīdi jau ir pārtapusi jaunā papīrā un citos celulozes šķiedras materiālos – olu bretēs, tapetēs vai kartonā.
Makulatūras vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!” godalgas izcīnīja Ķekavas vidusskola, iegūstot 1.vietu kopvērtējumā par savāktām 27,9 tonnām makulatūras, 2.vieta Daugavpils Centra vidusskolai par savāktām 26,7 tonnām makulatūras un 3.vietu ieguva Ādažu vidusskola par savāktām 24,1 tonnām makulatūras.
Konkursa uzvarētāji atbilstoši savāktajam makulatūras daudzumam uz vienu mācību iestādes audzēkni ir Pāvilostas Svētā Pētera un Pāvila evaņģēliski Luteriskās draudzes Svētdienas skola, kuras katrs audzēknis savācis vidēji 384 kg makulatūras. Otrā vieta Brenguļu sākumskolai, kuras audzēkņi savākuši vidēji 288 kg makulatūras uz katru skolas audzēkni, savukārt trešo vietu ieguva Saldus pagasta pirmsskolas izglītības iestāde “Graudiņš”, savācot vidēji 246 kg makulatūras uz katru audzēkni.

 

 

 

ZJ RP final“Zaļā josta” sadarbībā ar Latvijas Dabas muzeju un Valsts izglītības satura centru aicina Latvijas pirmsskolas, vispārējās, interešu un profesionālās izglītības iestādes, kas ir iesaistījušās makulatūras un izlietoto bateriju vākšanas konkursos “Tīrai Latvijai!”*, piedalīties papildu aktivitātē – radošajā papīra pārstrādes konkursā “PAŠU ROKĀM DARINĀTS DIZAINA PAPĪRS”.

Konkursa mērķis veicināt bērnos un jauniešos izpratni, ka no sašķirotas makulatūras var izgatavot jaunu papīru.

Darba uzdevums: no makulatūras materiāla – izlietotā papīra izgatavot paštaisītu, jaunu DIZAINA PAPĪRU, uz kura uzzīmēt, uzrakstīt, aplicēt vai citādi radoši iestrādāt savu VĒSTĪJUMU “TĪRAI LATVIJAI!”. Darba izmērs – līdz A4 lapas izmēram; darba radošais formāts nav ierobežots.

Reģistrācija radošajam papīra pārstrādes konkursam notiek līdz 2017. gada 28. februārim. Radošie darbi jāiesūta līdz 2017. gada 24. martam.

Konkursa uzvarētājus noteiks īpaša žūrija. Trīs labāko darbu autori saņem “Zvaigzne ABC” dāvanu kartes, kā arī interesantākie konkursu dalībnieku darbi tiks izstādīti Dabas muzeja telpās un ievietoti “Zaļā josta” 2018. gada kalendārā.

TL ZJ 2017Arī šajā – 2016./2017. mācību gadā „Zaļā josta” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, AS „Latvija valsts meži”, SIA „Līgatnes papīrs”, SIA „Clean R” un SIA „AP Kaudzītes” izsludina makulatūras vākšanas konkursu Latvijas izglītības iestādēm „Tīrai Latvijai!”. Jau trīspadsmito gadu pēc kārtas konkurss apvienos izglītības iestāžu audzēkņus, sākot no pašiem mazākajiem un beidzot ar augstkolu studentiem, kopīgā darbā, lai atbrīvotu plauktus, skapjus un bēniņus no veciem papīriem, kartoniem, gādājot par to pārstrādi vērtīgās otrreizējās izejvielās.

  - Konkursa nolikums

  - Konkursa plakāts

  - Uzaicinājuma vēstule izglītības iestādēm

  - Konkursa datu bāze

Pieteikšanās konkursam

Pieteikšanās konkursam norisinās līdz 2016.gada 20.decembrim, elektroniski reģistrējoties un izveidojot savu profilu “Zaļā josta” mājaslapā www.zalajosta.lv sadaļā “Makulatūras vākšanas konkurss” izveidotajā ELEKTRONISKAJĀ KONKURSA DATU BĀZĒ.

  

Plakats WEBŠī gada 27. maijā Rīgā, Lucavsalas Atpūtas parkā no plkst. 10.00 līdz plkst. 16.00 norisināsies gada vērienīgākais vides un veselīgas atpūtas pasākums visai ģimenei – Zaļās jostas vides festivāls“Mēs par tīru Latviju!”.Pasākums rīkots Pasaules vides dienas ieskaņās, akcentējot videi draudzīgu un veselīgu dzīvesveidu, īpaši nozīmi pievēršot atkritumu šķirošanas un pārstrādes nozīmei. Tā laikā, paralēli čaklāko makulatūras, izlietoto bateriju un nolietotās elektrotehnikas vācēju godināšanai, ikvienam apmeklētājam būs iespēja apmeklēt virkni bezmaksas radošo darbnīcu un meistarklašu. [AFIŠA]

Pasākumā vienuviet ar plašu vides izglītības un atpūtas programmu dažādām vecuma grupām piedalīsies vairāk nekā 40 vides organizācijas, uzņēmumi un institūcijas. Vienlaikus ar radošajām darbnīcām, konkursiem un citām aktivitātēm, apmeklētājus no plkst. 12.00 ar muzikāliem priekšnesumiem priecēs Lauris Reiniks, Samanta Tīna un citi mūziķi. Ieeja pasākumā bez maksas.

  

 

 

Afisa 2015mg“Zaļā josta” sadarbībā ar SIA “Līgatnes papīrs”, SIA “Clean R”, SIA “AP Kaudzītes”, AS “Latvijas valsts meži” un Valsts izglītības satura centru aicina Latvijas pirmsskolas, vispārējās, interešu un profesionālās izglītības iestādes iesaistīties makulatūras vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!”, 2015./2016. mācību gada ietvaros vācot makulatūru un sacenšoties ar citām Latvijas izglītības iestādēm savāktajā makulatūras apjomā.

  - Konkursa nolikums

  - Konkursa plakāts

  - Uzaicinājuma vēstule izglītības iestādēm

  - Konkursa datu bāze

Konkurss ik gadus apvieno simtiem izglītības iestāžu un tūkstošiem bērnu, lai, vācot makulatūru, kopīgi saudzētu un taupītu dabas resursus, tādējādi vēršot bērnu un jauniešu uzmanību makulatūras šķirošanas nepieciešamībai un nozīmei ikdienas dzīvē, kā arī veidotu izpratni, ka pareizi sašķiroti un pārstrādei nodoti atkritumi kļūst par vērtīgām izejvielām jaunu produktu ražošanā. Šogad norisinās divpadsmitais Vislatvijas makulatūras vākšanas konkursa norises gads. 

 

skolam 2015Aicinām Latvijas pirmsskolas, vispārējās, interešu un profesionālās izglītības iestādes, kuras piedalījās makulatūras vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!”, 2014./2015. mācību gadā, saņemt nopelnīto papīru SIA „Līgatnes papīrs” birojā, Brīvības gatvē 401-1, Rīgā. 

Par katru savākto makulatūras tonnu skola saņems 5 kg A4 papīru. Skolas pārstāvjus lūdzam iepriekš zvanīt pa tālruni 28328248. 

 

 

 

ielugums 24 2015Šī gada 24. maijā Siguldas Svētku laukumā plkst. 10.00 līdz plkst. 16.00 norisināsies gada vērienīgākais vides un veselīgas atpūtas pasākums visai ģimenei Zaļās jostas festivāls “Tīrai Latvijai!”. Pasākumā vienuviet pulcēsies nozīmīgākās Latvijas vides organizācijas, dabas aizsardzības organizācijas, kā arī “zaļi” domājoši uzņēmumi un biedrības, piedāvājot pasākuma apmeklētājiem vēl nebijuši plašu vides izglītības un ekoloģiskās atpūtas programmu dažādām vecuma grupām. Paralēli radošajām darbnīcām, konkursiem un citām aktivitātēm, apmeklētājus no plkst. 12.00 priecēs Ralfs Eilands, grupa “Musiqq” Jānis Lūsēns un bērnu un jauniešu vokālais ansamblis “Kolibri”. Ieeja pasākumā bez maksas